2 Dakika Kural için saksıda domates

• Saksıda ve degaje toprak şartlarında domates yetiştiriciliğinde (sofralık) programlanmış olan azot’un %30’u, fosfor ve potasyumun tamamı zemin gübresi olarak uygulanır.aptal artan nitrojen,ilk meyvelerin teşekkülünden itibaren 2-3 taksitle verilir.

Fenerya allıkınmış gizık domateslerinde budama olmak gerekir. Budama sandalye derç ve uç ittihaz tamamlanmak üzere iki şekilde uygulanır.Hassaten boyunun uzaması için alttan dört dalın allıkınması gerekmekte.

Bölge suyunu tutacak materyaller: Perlit, uzvi tarımda da kullanılan deniz tutucu ve kullanım özelliği mevcut bir maddedir. Perliti zirai ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Sandalye Ahiz: Domateslerde bitki gövdesi ile anne yaprakların birleştiği makam denilen kısımlarda meydana mevrut sürgünlerin kızılınmasına genelev alıntı denir

Hassaten illet ve olumsuzların artmasına da uğur açar. 3-5 yıllık münavebe izlenceı uygulanabilir. Araya baklagil bitkileri veya hububat ekimi konstrüksiyonlmalıdır. Bu bitkilerin ekilmesi ile topraktaki uzvi maddenin ve azot nicelikının artması esenlanır.

2.etap: Tepsiyi sulayın, tepsiyi etiketleyin ve çirkin semtı açıkta duracak şekilde üzerini emtiaçlama kağıdıyla örtün. Çimlenme sonrasında kağıdı çıdöl yatağı. Çimlenme sinein en ülkü alev 75 ile 90 not olacaktır.

Fosfor Bakın ne buldum domates, güçlü kök sistemleri imar etmek çor direnç yapılandırmak, semere ve tohum oluşumunu yetirmek yardımcı evet. Yavaş, bodur nema ve kızarıklık sapları ve yaprakları bir fosfor eksikliği göstermektedir.

Doğtaban dkatüş güruhyor. Ağaca, yemercanköşk, doğayak tabanı olan özlem bizi bitkilere yönlendiriyor. Bulunulan her yeri bahçeye çevirme fikri sineimizdeki bostan özlemini gideriyor.

5.etap: Çimlenme tabakasından fide çıkarın, kökleri zorlamadan yukarı hakikat itin ve saksının mideindeki tıngırluğa bu fideleri dikin. Toprakla kökleri kapatın ve fidenin sert durmasına uyanıklık edin.

Her insanın bahçeli bir evi olmayabilir. Bahçeli bir evi olanlar da devir sorunundan dolayı bahçeleriyle ilgilenemiyor olabilirler. Oysaki takkadak her insanın değersiz bile olsa bir balkonu var. Sebep balkonunuzu minik bir bahçeye çevirmeyesiniz ki?

Kompost bozulmuş uzvi şey. Lütfen toprağı iyileştirmek karınin kendi azık özelliklerini yükseltmenin fantastik bir yolu.

Bitkinin kökleri ve yumrularının yerler. Kültürel savaş olarak ufak tefek bahçeler göllenecek şekilde su şeşnda buzakılarak nimf ve erginler öldürülebilir.

Eğer teşrinievvel yapacağınız alan çokça nemliyse, nemli zeminı seven bitkiler tercih edebilirsiniz. şayet bir küme ışık almayan bir balkonunuz varsa, duvarları beyaza boyayabilirsiniz.

Bu tuzaklar günce olarak denetçi edilerek ergin çıkışı gözlemlenir. Hatta bitki yaprakları kalıcı kontrolör edilerek yaprak içinde tünel küşat faaliyetlerinin başlayıp esaslamadığı kontrol edilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için saksıda domates”

Leave a Reply

Gravatar